Przejdź do treści

Poleasingowe komputery DELL
gdzie kupić ?

W życiu każdego z nas przychodzi etap, kiedy trzeba zakupić komputer przenośny. Nie ważne czy wymaga tego dziecko, zmiana pracy bądź inna motywacja. Zawsze jest jednak jeden wspólny mianownik, mianowicie aby stosunek jakości do ceny był możliwie jak najlepszy. Zazwyczaj wybierając pierwszego laptopa, kierujemy się ceną. Nie chcemy bowiem, aby zarówno zakup, jak i ewentualne przypadkowe uszkodzenie sprzętu doprowadziło nas do ruiny finansowej. W takim wypadku częściej nasz wzrok przykuwają produkty używane. Przeszukując je, trafić można na oferty produktów poleasingowych, gdzie jednym z najciekawszych wyborów jest marka Dell. Czym jest ta podkategoria produktów używanych? Czym kierować się przy wyborze? Gdzie dokonać zakupu? Na to pytanie odpowiadamy w tym artykule

Czym jest towar poleasingowy?

Wszystko opiera się na zasadzie najmu leasingowego. Osoba fizyczna lub prawna biorąc produkt w ten rodzaj najmu, jest jego użytkownikiem, podczas gdy właścicielem pozostaje bank. Dla leasingobiorcy sytuacja jest korzystna dlatego, że po pewnym okresie trwania najmu może on otrzymać propozycję wzięcia w leasing nowego sprzętu. Zgadzając się, zbywa produkt, który użytkował dotychczas. Wtedy najczęściej taka rzecz trafia na rynek wtórny jako produkt opatrzony etykietą „poleasingowego”.

Jaki laptop wybrać?

Skoro zachęcony atrakcyjnymi ofertami swoją uwagę skierowałeś na produkt poleasingowy, warto byłoby teraz określić, nad jaką marką można byłoby konkretnie się skupić. Z reguły jednym z solidnych wyborów w tej kategorii są urządzenia firmy Dell. Wyroby tej amerykańskiej marki są skierowane głównie do pracy biurowej. Możesz tu oczekiwać, że w poprzednich rękach komputer był traktowany z wyrozumiałością i uwagą. Dlatego, jeśli laptop ma Ci służyć głównie do zwykłych czynności jak pisanie wiadomości czy koordynowanie zadań w grupie, to tutaj znajdziesz swoją perełkę. Jednak ze względu na szeroką gammę modelową oraz różne zapotrzebowania na rynku przedsiębiorczym, można tu także znaleźć laptopy o bardziej gamingowej charakterystyce.

Gdzie dokonać zakupu?

Przede wszystkim szukając miejsca, gdzie potencjalnie będziesz miał możliwość kupić taki poleasingowy komputer marki Dell, powinieneś poważnie prześwietlić każde z nich. Twoim zadaniem jest sprawdzenie, jak sprzedawca traktuje sprzęt po odkupieniu od poprzedniego właściciela, w jakim zakresie dokonywał napraw oraz jakiej gwarancji na sprzęt udziela. Jest to ważne w aspekcie ewentualnych roszczeń z tytułu wad fizycznych sprzętu. Kolejną ważną rzeczą jest też wzięcie pod uwagę doświadczenia sklepu w handlu produktami poleasingowymi. Sklep z dłuższą historią daje Ci pewność, że produkt jest z zaufanego źródła. Jednym z takich sklepów jest chociażby poznański laptopypoznan.pl, w którym pracownicy dokładają wszelkich starań, aby sprzęt który mają w swojej ofercie, był jak najlepszy i wystarczająco dogłębnie sprawdzony. Dzięki temu masz pewność, że kupując u nich, otrzymasz towar najwyższej klasy.

Podsumowanie

Jeżeli poszukujemy laptopa do prostych zadań, a nie chcemy przepłacać, laptopy poleasingowe mogą być strzałem w dziesiątkę. Za niewielkie pieniądze możemy dostać pełnowartościowy sprzęt często noszący tylko niewielkie ślady zużycia. Laptop poleasingowy to dobry pomysł na komputer dla ucznia, czy też studenta. Kupno takiego sprzętu sprawdzi się też w sytuacji, gdy musimy dużo podróżować z komputerem, a nie chcemy przewozić i narażać na uszkodzenia laptopa, którego już posiadamy. Równie ciekawie przedstawia się oferta laptopów powystawowych – jeżeli cierpliwie poszukamy, nabędziemy sprzęt niemalże nowy w niewygórowanej cenie.